Poslední změny na webu
Nově přidané články10. 7. 15:16 Obec Skalka - vyhlášení vý...8. 7. 17:21 Zahájení výkopových prací ...4. 7. 14:23 Omezení provozu v obci 8.-9. 7...Nově přidané albumy fotografií27. 6. 10:19 Dětský den - 201925. 6. 09:08 Malování na silnici . 2019Nově přidané soubory15. 7. 14:45 Pondělí 15.7.201910. 7. 15:19 vyhlaseni-vyberoveho-rizeni-uc...10. 7. 15:19 vyhlaseni-vyberoveho-rizeni-uc...

Oficiální Facebook obce

Mapa obce Žádovice

Informace o výstavbě kanalizace- ul. od mostu na Zástavu

Vážení spoluobčané,

V ulici „od mostu na Zástavu“ nyní probíhají práce spojené s celkovou rekonstrukcí ulice.

V první fázi dojde k výstavbě nové kanalizace. Pracovníci společnosti Artesia spol. s r.o. postupně

odstraní stávající kanalizaci a položí kanalizaci novou. V rámci výše uvedeného, dochází i k postupnému přepojování vašich domů na novou kanalizaci.

Ke každému domu by měla být vyhotovena pouze jedna přípojka (pokud to technické podmínky napojení dovolí), tzn. jedna vpusť do centrální kanalizace. Svody z okapních žlabů je tedy třeba napojit do vaší domovní přípojky patřící k domu (pokud to technické podmínky napojení dovolí), tak aby splašky i voda odtekly do centrální kanalizace, zmíněnou, jedinou vpustí. Případně dešťovou vodu, vzhledem k jejímu katastrofálnímu nedostatku, doporučujeme zasakovat ev. využívat k závlaze.

Stav domovních přípojek monitorují pracovníci při připojování na kanalizaci. V případě špatného stavu vás upozorní na potřebu rekonstrukce.

Pokud se pro rekonstrukci přípojky rozhodnete v budoucnu (po výstavbě stání a chodníků),

projekt s tím počítá. Nové odbočky z kanalizace jsou protaženy až za budoucí chodníky a parkovací stání, do chodníků a stání nebude tedy třeba zasahovat.

Všechny kroky, které probíhají a probíhat budou, jsou dle projektových dokumentací zpracovaných autorizovanými projektanty a jsou k nahlédnutí v kanceláři OÚ.

V případě, že potřebujete zkonzultovat připojení vašeho domu na kanalizaci v souvislosti s vyřazením septiku či jímky (v době zahájení provozu ČOV), je k dispozici Ing. Bystřický, projektant a jednatel společnosti Artesia spol. s r., na t.č. 602 562 921 (mimo dovolenou od 13.8. do 17.8., v pracovní dny, v době od 7 do 14 hodin).

Bronislav Seďa